UAB (uždarosios akcinės bendrovės) steigimas

Turinys

Uždaroji akcinė bendrovė – juridinis asmens tipas, kurio įstatinis kapitalas yra padalintas į dalis (akcijas), o veikla orientuota į pelno siekimą. UAB steigimas – vienas dažniausių pasirinkimų nusprendus kurti nuosavą verslą, nes tai – teisinė veiklos forma, sudaranti bene pačias palankiausias verslo vystymo ir  plėtros galimybes.

UAB atidarymas asmeniui, neturinčiam analogiškos patirties, gali pasirodyti iš tiesų sudėtingas procesas. Norite viską atlikti tinkamai, tačiau išvengiant papildomų rūpesčių bei laiko gaišaties? Kreipkitės į „Finorder“ specialistus! Įmonių įkūrimas, verslo konsultavimas ir buhalterinė apskaita – mūsų veiklos sritis, kurioje esame tikri profesionalai.

Kokie UAB privalumai?

  • UAB, lyginant su kitais juridinio asmens tipais – visuomenėje vertinama kaip bene prestižiškiausia veiklos forma ir tai gali suteikti Jūsų verslui papildomo patrauklumo klientų ar partnerių akyse;
  • Nesėkmės atveju, asmens turtas yra apsaugotas: rizikuojama tik į UAB veiklą įneštu turtu;
  • Papildomos lėšos verslo plėtrai gali būti pritraukiamos išleidžiant naujas akcijas, kurios, už tam tikrą sumą, parduodamos akcininkams;
  • Nusprendus pasitraukti iš verslo, savo turimas akcijas galima perleisti arba verslą parduoti;
  • Po UAB atidarymo, UAB plėtra nėra ribojama ir tam tikri veiklos pokyčiai galimi be būtinybės keisti įmonės įstatus;
  • Galimybė pasinaudoti lengvatiniu 5 proc .pelno mokesčio tarifu.  Sąlygos, būtinos norint pasinaudoti šia galimybe, išsamiai aptartos žemiau esančioje temoje „Pagrindiniai UAB mokesčiai“.

Pagrindiniai UAB mokesčiai

1. Pelno mokestis (PM)

Pirmaisiais mokestiniais metais UAB gali pasinaudoti lengvatiniu 0 proc. pelno mokesčio tarifu, jei:

  • Per mokestinius metus UAB dirba ne daugiau nei 10 darbuotojų;
  • Per mokestinius metus bendros UAB pajamos neviršija 300 tūkst. eurų;
  • UAB akcininkas (-ai) neturi daugiau kaip 50 proc. akcijų ar dalių kitose įmonėse;
  • Įmonės veiklos dalyviai yra fiziniai asmenys/asmuo;
  • Per tris, vienas po kito einančius mokestinius laikotarpius, įmonės veikla nebuvo stabdoma;
  • UAB nėra likviduojama ar reorganizuojama;
  • UAB nėra perleidžiama kitiems dalyviams.

Vėlesniais mokestiniais metais, UAB, atitinkančioms pirmuosius du paminėtus reikalavimus taikomas lengvatinis 5 proc. pelno mokestis.

  • Jei, pirmaisiais metais, UAB netenkina bent vieno iš minėtų reikalavimų – negali taikyti 0 proc., o, vėlesniais metais – bent vieno iš pirmų trijų pirmųjų minėtų reikalavimų, pajamos apmokestinamos standartiniu 15 proc. pelno mokesčio tarifu.

2. Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – 21 proc.

UAB, kurios pajamos, gautos per paskutinius 12 mėnesių, yra didesnės nei 45 tūkst. eurų ir/arba prekių, įsigytų iš kitų valstybių narių praėjusiais kalendoriniais metais, vertė yra didesnė nei 14 tūkst. eurų arba UAB akcininkas (-ai) turi keletą kitų juridinių vienetų, kurių bendrai sudėtos sumos viršija nurodytus rodiklius, – privalo registruotis PVM mokėtoja. Tokiu atveju yra taikomas standartinis 21 proc. PVM mokesčio tarifas.

3. Nekilnojamo turto mokestis (NT)

UAB, turinti registruoto nekilnojamo turto arba nuomojamo turto iš fizinio (-ių) asmens (-ų), moka 0,3 – 3 proc. nekilnojamojo turto mokestį nuo šio vertės.

4. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

Dividendai, išmokami įmonės akcininkams, apmokestinami 15 proc. GPM tarifu.

Darbuotojo nuo darbo užmokesčio mokamas 20 proc. GPM tarifas. Taikomi tam tikri neapmokestinami pajamų dydžiai (NPD) skaičiuojami pagal formulę ir priklauso nuo gaunamų pajamų dydžio bei tais metais patvirtintos mėnesio minimalios algos (MMA) . Tais atvejais, kai metinė pajamų dalis viršija 60 VDU dydžio sumą, yra taikomas 32 proc. GPM tarifas.

5. Valstybiniam socialiniam draudimo fondui mokami VSD ir PSD mokesčiai

VSD įmokų dydžiai išskaitomi iš darbo užmokesčio:

  • 19,50 proc. (nedalyvaujant papildomame pensijų kaupime) – susideda iš pensijų draudimo 8,72 proc., ligos – 1,99 proc., motinystės – 1,81 proc., sveikatos (PSD) – 6,98 proc.
  • 22,2 proc. (dalyvaujant papildomame pensijų kaupime ir mokant 2,7 proc.)
  • 22,50 proc. (dalyvaujant papildomame pensijų kaupime ir mokant 3 proc.)
  • VSD įmokų dydžiai mokami įmonės:
  • 1,77 proc. – susideda iš nedarbo draudimo – 1,31 proc., nelaimingų atsitikimų – 0,14 proc., garantinis – 0,16 proc., ilgalaikio darbo – 0,16 proc.

UAB steigimas – nuo ko pradėti?

Žemiau pateikti dokumentai, reikalingi steigiant UAB:

  • UAB pavadinimo registracijos pažymėjimas, išduodamas užpildžius Registro centro formą dėl laikino įtraukimo į juridinių asmenų registrą.
  • UAB steigimo sutartis arba, jei įmonės steigėjas – vienas žmogus, steigimo aktas.
  • UAB steigėjų susirinkimo protokolas ir UAB steigėjų sąrašas.
  • Banko išrašas apie įstatinį kapitalą, išduodamas atidarius įmonės sąskaitą ir į ją pervedus mažiausiai 2500 eurų dydžio įstatinį kapitalą.
  • UAB įstatai, kuriuose apibrėžiama įmonės veikla, valdymas, atsakomybė bei kita svarbi informacija.
  • Patalpų, kurios bus registruojamos kaip oficiali įmonės buveinė, savininko raštiškas sutikimas arba patvirtinimas per Registrų centrą mobiliu parašu.
  • Papildomos Registrų centrų formos, galimai reikalingos, steigiant UAB, individualiu atveju (vienintelio akcininko forma, vienasmenio valdymo organo forma ir kita).

Įmonės steigimo susitarimas su „Finorder“ – garantija, jog visi UAB steigimui reikalingi dokumentai bus surinkti ir pateikti greitai, operatyviai reaguojant į galimus reikalavimų pokyčius šioje srityje.

Kaip įkurti UAB (uždarąją akcinę bendrovę)?

Nepriklausomai nuo to, kurią veiklos formą ketinate pasirinkti, visų pirma būtina atlikti pagrindinius žingsnius:

  1. Išanalizuoti rinką, kurioje ketinate siūlyti  prekes ar paslaugas, išskiriant savo pranašumus bei trūkumus, objektyviai įvertinant konkurentus, tikslinės klientų grupės pageidavimus.
  2. Atsižvelgiant į veiklos sritį, įmonės dydį, turimas pradines lėšas verslo steigimui bei kitus niuansus, nuspręsti, kuri įmonės teisinė forma yra tinkamiausia.
  3. Žemiau išvardinti etapai, sudarantys UAB steigimo procesą.
  4. Įmonės pavadinimo, kuris turi būti ne tik patrauklus tikslinei auditorijai, bet ir atitikti šio sudarymui keliamus reikalavimus, sukūrimas.
  5. UAB kūrimui reikalingų dokumentų paruošimas.
  6. Oficialios UAB buveinės adreso registravimas.
  7. Įstatinio UAB kapitalo, ne mažesnio nei  2500 Eur, sudarymas.
  8. UAB steigimo dokumentų tvirtinimas pas notarą.
  9. UAB registravimas, atliekamas pateikus reikiamus dokumentus Registrų centrui.  

Ar reikalingas įstatinis kapitalas steigiant UAB?

UAB steigimui įstatymiškai taikomi įvairūs reikalavimai, vienas kurių – įstatinis kapitalas, kuris turi būti ne mažesnis nei 2500 Eur. Minėtos išlaidos – viena priežasčių, dėl kurių verslininkai, steigdami įmonę, kai kuriais atvejais renkasi kitas juridinio asmens formas.

uab steigimas internetu gera kaina

Kaip atidaryti UAB? Mes padėsime!

Atsakymas į klausimą, nuo ko pradėti, norint įsteigti įmonę, yra universalus. Jei neturite laiko ar abejojate savo jėgomis gilinantis į UAB atidarymo procesą, kreipkitės į šios srities specialistus. „Finorder“ profesionalų komanda dirba tam, jog įmonės steigimas būtų greitas ir sklandus ir, kas aktualu nemažai daliai klientų, pigus. Daugumą procedūrų, susijusių su UAB steigimu, pasirašius sutartį, atliksime mes, o Jūs visas jėgas ir laiką galėsite skirti būsimo verslo idėjos vystymui.

Įmonės steigimo kaina priklauso nuo pasirinkto juridinio asmens tipo (konkretūs UAB bei kitų teisinių formų įmonių steigimo įkainiai nurodyti mūsų svetainėje). Siūlydami konkurencingus įkainius rinkoje, džiaugiamės galėdami suteikti galimybę savo klientams įmonės steigimo paslaugas, o jau veikiančioms įmonėms – ir buhalterinės apskaitos tvarkymą užsisakyti pigiau.

Dažniausiai užduodami klausimai apie UAB steigimą

Kiek laiko trunka UAB steigimas?

UAB steigimas internetu su Finonder specialistais tikrai netruks ilgai. Tai priklauso nuo aplinkinių veiksnių, pavyzdžiui, ar steigimo dienomis nepasitaiko šventinių dienų, kuomet tam tikros institucijos nedirba, taip pat, ar būsimas UAB savininkas turi visus dokumentus reikalingus steigimui, gali taip pat užtrukti dėl banko steigėjo tikrinimo prieš atidarant kaupiamąją sąskaitą bei t.t. Įprastai steigimas gali užtrukti iki kelių dienų.

Kiek kainuoja UAB steigimas?

UAB steigimo kaina apima ne tik mokesčius už paslaugas Finonder specialistams. Taip pat reikia pasiruošti įstatinį kapitalą, sumokėti įmonės pavadinimo rezervacijos bei įmonės registracijos mokestį Juridinių asmenų registrų centre, pasirūpinti mokesčiais notarui, jeigu steigimas vyksta ne nuotoliniu būdu ir t.t. Jeigu norite sužinoti kiek preliminariai Jums kainuos UAB steigimas – susisiekite su mūsų specialistais.

Ar galiu UAB steigimo dokumentus tvarkyti pats?

Įstatymas neįpareigoja, kad UAB steigimas būtų atliekamas tik specialistų. Visgi, daugelis būsimų verslininkų renkasi pagalbą, kadangi tuomet įmonės steigimas ne tik yra greitesnis, tačiau ir išvengiama galimų klaidų. Gera verslo pradžia – sėkmė ateityje.

Išsiųsti užklausą

Skambinti
Parašyti