PVM registravimas

PVM registravimas yra speciali procedūra, kuomet pasiekus tam tikras pardavimų apyvartas Lietuvoje arba įsigijus tam tikrą prekių kiekį iš kitos ES valstybės, yra privaloma pateikti paraišką tapti PVM mokėtoju. Neturint reikiamų žinių ir patirties tinkamai sutvarkyti dokumentus, registracija PVM mokėtoju gali būti ne tokia ir lengva, tad labai pravers finansų apskaitos specialistų pagalba.

Toliau skaitydami sužinosite, kas reikalinga norint pasiruošti PVM registracijai, kada tai daryti būtina, o kada ne, bei atrasite patikimus specialistus, kurie padės visais su PVM registracija susijusiais klausimais.

Norint registruoti PVM reikalingas specialus dokumentas – prašymas įregistruoti PVM mokėtoju. Tuo pačiu pildomi ir kiti reikiami dokumentai, kuriuos reikia pateikti VMI. Sėkmingai atlikus procedūrą, gaunamas PVM registracijos pažymėjimas, o įmonė atsiduria PVM mokėtojų registre. Labai svarbus momentas yra PVM kodo suteikimas. Savo įmonės PVM kodą rasite išduotame registracijos pažymėjime.

Kokiais atvejais būtina registruotis į PVM mokėtojų registrą?

Privalomas PVM registravimas galioja ne visiems. Registruoti PVM būtina tada, kai:

  • per pastaruosius 12 mėnesių gautos ar planuojamos gauti pajamos viršijo 45 000 Eur; 
  • planuojama įsigyti prekių iš kitų ES valstybių piliečių už 14 000 Eur.

Lietuvoje planuojantys steigti įmonę ar tiesiog vykdyti ekonominę veiklą užsienio asmenys privalo registruotis PVM mokėtojais neatsižvelgiant į 45 000 Eur ribą.

Kokių dokumentų reikia norint registruotis PVM mokėtoju?

Be jau minėto prašymo įregistruoti PVM mokėtoju dar yra reikalingi įmonės akcininkų duomenys, įmonę valdančių asmenų duomenys, įskaitant informaciją ir apie kitas valdomas įmones, jeigu tokių yra. Taip pat su pirkėjais ir tiekėjais sudarytos sutartys, kurios galioja kaip veiklos tęstinumą įrodantys duomenys, kontaktinė informacija ir kt.

Prieš registruojantis naudinga būtų įvertinti savo pajamų ir išlaidų santykį, atsižvelgti į tai, ar didžioji dalis Jūsų įmonės klientų ir tiekėjų yra PVM mokėtojai, atsižvelgti ir į konkurentus. Įvertinkite ir tai, jog tapus PVM mokėtoju gali keistis buhalterinės sąnaudos, tad viską yra svarbu numatyti iš anksto ir tinkamai tam pasiruošti.

Kyla neatsakytų klausimų? Finorder padės Jums kiekviename PVM registravimo žingsnyje. Padedame užpildyti ir pateikti reikiamus dokumentus, atstovaujame Jus siekiant patekti į registrą, teikiame išsamias konsultacijas individualiais klausimais. Kreipkitės jau dabar ir PVM kodo gavimas nesukels jokių rūpesčių!

Užklausa

Skambinti
Parašyti