Loterijų ir lošimų mokestis

loterijų ir lošimų mokesčio įstatymas

Loterijų ir lošimų mokestis, kaip išduoda pavadinimas, yra mokamas mokesčių mokėtojų, tai yra juridinių asmenų, kurie organizuoja loterijas remiantis Loterijų įstatymu ir organizuojantys azartinius lošimus pagal Azartinių lošimų įstatymą.

Lietuvos Respublikos azartinių lošimų mokesčio įstatymas priimtas 2001 m. gegužės 17 d. buvo ir taikomas nuo 2001 m. liepos 1 d. Nuo 2004 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Lietuvos Respublikos loterijų ir azartinių lošimų mokesčio įstatymas.

Taikoma mokesčio bazė ir tarifai:

  • įmonė, kuri organizuoja loterijas ir platina loterijos bilieto nominalus – jų vertei yra taikomas 5 procentų mokesčio tarifas.
  • tokiu atveju, kai yra organizuojamas bingo, totalizatorių ir lažybas, gautų įplaukų, atėmus faktiškai išmokėtus laimėjimus, sumai yra taikomas 18 procentų mokesčio tarifas.
  • jeigu įmonė organizuoja nuotolinius lošimus – tokiu atveju loterijų ir lošimų mokesčio bazei yra taikomas 13 procentų mokesčio tarifas.
  • organizuojant lošimus su automatais arba stalo lošimus – nustatomas fiksuotas mokesčio dydis:
  1. už A kategorijos lošimo automatą – 260 eurų per mėnesį;
  2. už B kategorijos lošimo automatą – 130 eurų per mėnesį;
  3. už ruletės, kortų arba kauliukų stalą – 2300 eurų per mėnesį.
loterijų ir azartinių lošimų mokestis

Loterijų ir lošimų mokestis turi būti sumokamas po kiekvienų kalendorinių metų ketvirčio. Mokestį reikia sumokėti iki ketvirčio pabaigos bei iki kito mokesčio mokėjimo mėnesio – 15 dienos. Dalis žmonių loterijų bei lošimų mokesčius maišo su 5-15 proc. pelno mokesčiu.

Tiesa, svarbu nepamiršti, kad loterijų ir lošimų mokestis yra taikomas ne tik organizatoriams, tačiau ir laimėtojams. Tam yra taikomas pajamų mokestis. Lietuvos vieneto mokestinė bazė yra visos Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse uždirbtos pajamos įskaitant ir tas, kurios yra gaunamas iš lošimų. Mokestis turi būti mokamas valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Įmonės, kurios verčiasi tokia veikla – privalo turėti patikimą apskaitininką/buhalterį, kuris ne tik padėtų laiku sumokėti loterijų ir lošimų, tačiau ir kitus mokesčius. Mūsų įmonės specialistai suteiks Jums galimybe buhalterio paslaugomis pasinaudoti visuose didžiuosiuose šalies miestuose.

Skambinti
Parašyti