Individualios įmonės (IĮ) pertvarkymas į mažąją bendriją (MB)

Vienas svarbiausių žingsnių verslo pradžioje – nuspręsti, kokią juridinio asmens teisinę formą rinktis. Tiesa, net ir nuodugniai išanalizavus rinkos, kurioje ketinama veikti, tendencijas, kiekvieno juridinio asmens privalumus bei trūkumus ir kitus niuansus, svarbius kalbant apie minėto sprendimo priėmimą, galima situacija, kai esama įmonės teisinė forma neatitinka verslo poreikių. Išeitis – įmonių pertvarkymas.

Įmonės pertvarkymas – tai juridinio asmens teisinės formos pakeitimas, užtikrinant vykdomos veiklos tęstinumą (išlieka tas pats įmonės kodas, pavadinimas, darbo sutartys, sutartys su tiekėjais ir kita). Pertvarkomo juridinio asmens turėtos prievolės bei teisės perduodamos naujos teisinės formos įmonei.

IĮ pertvarkymas į MB – vienas iš galimų įmonės pertvarkymo variantų. Individuali įmonė – neribotos civilinės atsakomybės asmuo, vadinasi savininkas, susidūrus su nesėkme versle, rizikuoja ir savo asmeniniu turtu. Faktas, jog individualioje įmonėje yra tik vienas savininkas, užkerta kelią verslo plėtrai su papildomais kitų įmonės dalyvių įnašais. Mažoji bendrija – ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo (už neįvykdytas prievoles atsakoma tik į verslą investuotu turtu), galintis turėti iki 10 narių. Vadinasi, IĮ pertvarkymas į MB gali sumažinti ne tik asmeninę atsakomybę, bet ir prisidėti prie įmonės plėtros.

Jei Jums reikia pagalbos atliekant individualios įmonės pertvarkymą į mažąją bendriją, kreipkitės į mus – finansinių ir teisinių paslaugų ekspertus. „Finorder“ teikiamos paslaugos apima daugelį procesų, su kuriais verslininkai susiduria skirtingais įmonės gyvavimo laikotarpiais (įmonių steigimas, pertvarkymas, pardavimas, buhalterinės apskaitos tvarkymas, įstatinio kapitalo didinimas/mažinimas).

Kviečiame internetu pateikti užklausą ir sužinoti, kokia būtų mūsų siūloma Jums aktualios paslaugos kaina bei gauti atsakymus į kitus rūpimus klausimus.

Reikalingi dokumentai ir proceso etapai

  • Individualios įmonės savininkas turi priimti sprendimą dėl IĮ pertvarkymo į MB. Nuo šio priėmimo dienos įmonės statusas pasikeičia į pertvarkomą IĮ.
  • Turi būti priimamos naujos teisinės formos juridinio asmens (šiuo atveju – mažosios bendrijos) steigimo dokumentai, atitinkantys šiam galiojančius teisinius reikalavimus. Siekiant proceso paprastumo, gali būti naudojamos ir šabloninės MB steigimo dokumentų formos.
  • MB steigimo dokumentai, kaip ir kiti dokumentai, būtini atliekant įmonių pertvarkymą, turi būti patvirtinami notaro.
  • Sprendimas dėl IĮ pertvarkymo į MB turi būti paskelbiamas viešai, informuojant apie tai dienraštyje, nurodytame įmonės įstatuose, 3 kartus su mažiausiai 30 dienų pertrauka arba skelbimą dienraštyje patalpinant vieną kartą, o visiems kreditoriams apie tai pranešant asmeniškai raštu.
  • Sudaromos tarpinis pertvarkomos IĮ balansas, išrenkami naujos teisinės formos juridinio asmens valdymo organai bei atliekamos kitos prievolės, būtinos kalbant apie įmonių pertvarkymą.
  • uridinių asmenų registre užregistruojami naujos teisinės formos įmonės steigimo dokumentai.

Žemiau pateikti dokumentai, kurių reikia pertvarkant individualią įmonę į mažąją bendriją. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, kai kurie dokumentai gali būti nereikalingi.

  • Individualios įmonės direktoriaus priimtas sprendimas dėl įmonės pertvarkymo.
  • IĮ turto vertinimo ataskaita/pažyma (jei atliekamas turto vertinimas).
  • Prašymas (forma „JAR-1“) užregistruoti MB Juridinių asmenų registre ir kitos šios procedūros atlikimui reikalingos formos.
  • IĮ įstatai  ir parengti MB įstatai.
  • Pertvarkomos IĮ balansas.
  • Kreditorių (jei tokių yra) sąrašas .
  • Asmens dokumentai ir duomenys asmens, pateikiančio dokumentus dėl IĮ pertvarkymo.
  • Įgaliojimas atlikti įmonės pertvarkymo procedūrą (jei ši atliekama per tarpininką).
  • Patalpų savininko leidimas registruoti įmonę (jei keičiamas įmonės registracijos adresas).
finorder - paslaugas teikia nuotoliniu būdu
finorder įsikūrė 2009 metais ir toliaus sėkmingai kaupia patirtį
finorder klientų skaičius perkopė 70

Kiek trunka įmonės pertvarkymas?

Įprastai individualios įmonės pertvarkymas į MB trunka 2-4 savaites. Tiesa, šį terminą gali pailginti faktas, kai įmonių pertvarkymas atliekamas savarankiškai ir trūksta informacijos, kaip atlikti vieną ar kitą procedūrą. Daugiau laiko reikės ir tuo atveju, jei, pavyzdžiui, informacija apie IĮ pertvarkymą spaudoje talpinama 3 kartus su 30 dienų intervalu ar pasirenkami kiti, ilgiau trunkantys sprendimai. 

Išsiųsti užklausą

Skambinti
Parašyti