Buhalterinė skaičiuoklė ar buhalteris?

Nors internete galima rasti daug mokamų bei nemokamų skaičiuoklių, kurios gali padėti sužinoti, pavyzdžiui, kiek mokesčių išskaičiuojama iš algos “ant popieriaus” pagal darbo sutartį arba kiek gausite VPA išmokos, kai rūpinsitės vaiku, tačiau rimtoms buhalterinėms operacijoms, kurios yra kiekvienoje įmonėje – reikalingi specialistai, kurie ne tik padeda tinkamai vesti apskaitą, tačiau ir domisi mokestinėmis lengvatomis, kurios padėtų verslui gauti kuo daugiau pelno.

Tvarkyti pačiam – didelė klaida

Priklausomai nuo Jūsų pasirinktos verslo formos – buhalteris pagal nustatytus teisės aktus gali būti būtinas arba rekomenduojamas, tačiau neprivalomas. Kai kurie pasinaudoję tuo, jog jis nėra privalomas, pavyzdžiui Mažosios bendrijos atveju, bando įmonės buhalteriją tvarkyti patys pasitelkdami internete esančiomis skaičiuoklėmis. Deja, viskas ne taip paprasta kaip atrodo. Ir nors informacija apie mokestinius niuansus yra prieinama viešai, tačiau buhalterija – ne tik mokesčių mokėjimas.  

Specialistai pastebi, kad neretai į juos kreipiasi įmonės prašydamos sutvarkyti apleistą buhalteriją. Gana dažnai ši paslauga reikalinga ne dėl neatidaus buhalterio darbo, tačiau būtent dėl savamokslių “specialistų”, kurie tuo pačiu yra ir įmonės vadovai, administratoriai ir t.t. 

Žinoma, gerai, kad egzistuoja tokia paslauga, kaip apleistos buhalterijos tvarkymas ir sutvarkyti net ir dideles klaidas – įmanoma. Tačiau kur kas paprasčiau yra iškart kreiptis į savo sferos specialistą. Juk ne veltui sakoma, kad verslo pradžioje pats svarbiausias darbas yra suburti gerą komandą, kurioje kiekvienas narys žinotų savo funkcijas ir tinkamai jas atliktų.

Skaičiuoklės padaro klaidų

Natūralu, kad klaidas gali padaryti tiek buhalterinės skaičiuoklės, tiek specialistai. Tačiau žmogiškosios klaidos dažniausiai ne tik kur kas greičiau pastebimos, tačiau taip pat ir lengviau sutvarkomos. Jeigu verslas naudosis buhalterine skaičiuokle, kuri veikia netinkamai, pavyzdžiui, kai ji negerai apskaičiuoja tam tikrus rodiklius, deja, daug metų ta pati klaida kartojama gali iššaukti dar daugiau netikslumų, kurių tvarkymas – ne tik kainuoja, tačiau ir reikalauja laiko. 

Vėlgi, tokiu atveju tenka samdyti specialistus, kurie pirmiausia turi rasti paliktas klaidas, vėliau – jas sutvarkyti. Verslui tai dažniausiai kainuoja brangiau nei nuolatinis bendradarbiavimas su apskaitos paslaugas teikiančia įmone, kuri “palaikytų” buhalterijos vedimą reguliariai, sistemingai ir svarbiausia – tvarkingai.

Buhalterinė įmonė, o ne asmeninis buhalteris

Tai, kad buhalterinė skaičiuoklė yra didelis žingsnis atgal kiekvienam verslui nepriklausomai nuo jo dydžio – supranta vis daugiau verslininkų. Tiesa, taip pat reikia nuspręsti, ar Jūsų veiklos buhalteriją prižiūri pagal darbo sutartį samdomas specialistas, ar apskaitos įmonė, kuri vis dažniau pristatoma kaip geresnis pasirinkimas.

  • Apskaitos įmonėse dažniausiai dirba ne vienas specialistas, tačiau komanda, kuri pasitarusi visada priima geresnius sprendimus esant sudėtingoms situacijoms. Samdomas specialistas dažniausiai neturi su kuo pasitarti, kadangi mažame bei vidutiniame versle – jis yra vienintelis savo profesijos atstovas.
  • Samdyti buhalterinę apskaitos įmonę yra pigiau nei specialistą pagal darbo sutartį. Natūralu, kad verslai siekia sutaupyti: tiek veiklos pradžioje, tiek sėkmingo jos vykdymo metu. Paslaugos ne tik kainuoja pigiau nei buhalterio alga, tačiau nereikia mokėti mokesčių už specialistus, kuriais jie pasirūpins patys.
  • Samdant įmonę nereikės rūpintis specialisto darbo vietos kūrimu. Tai – ir laiko, ir finansinės sąnaudos, kurių galima išvengti. 
  • Inovatyvus verslas vis dažniau samdo specialistus, kurie dirba iš savo vietos nuotoliniu būdu: buhalteriai, marketingistai, komunikacijos specialistai ir t.t.
  • Apskaitos įmonėje dirbantys specialistai patys atsakingi už savo kvalifikacijos kėlimą. Tuo tarpu samdant buhalterį pagal sutartį – teks investuoti ir į reguliarų jo kvalifikacijos kėlimą. Tačiau net ir tokiu atveju negalėsite būti ramus dėl tinkamai atliekamų darbų.
  • Samdantiems apskaitos įmonę taip pat nereikia rūpintis buhalterinėmis programomis bei jų išlaikymo ir atnaujinimo kaštais.

Buhalterinė įmonė yra tarsi asmeninis buhalteris, kuris nuolatos palaikys su verslu santykius, tai yra, bendraus, bendradarbiaus, pateiks ataskaitas, tačiau jo paslaugos kainuos pigiau, dažnai bus inovatyvesnės ir pažangesnės. Telieka rasti tuos, kurių teikiamos paslaugos Jums tinka, žinoma, sudaryti sutartis jose nurodant paslaugų teikimo įkainius, terminus, grafikus bei kitas smulkmenas, kurios padės abiems pusėms geriau suprasti vienos kitų poreikius ir, žinoma, juos patenkinti.

Skambinti
Parašyti