Verslo liudijimo (VL) apskaita

Verslo liudijimas – dokumentas, įrodantis, jog asmuo yra sumokėję fiksuoto dydžio pajamų mokestį už galimybę verstis tam tikros rūšies individualia veikla. Pajamų mokestis, kurio dydis priklauso nuo konkrečios veiklos rūšies, turi būti sumokamas iš karto ir nėra susijęs su gaunamų pajamų dydžiu. Ekonominių veiklų, kurias galima vykdyti su verslo liudijimu rūšių (šias rasite Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje) įvairovė, lyginant su individualia veikla pagal pažymą, gerokai mažesnė. Ši verslo įteisinimo forma negalima ir tais atvejais, jei asmuo yra registruotas arba privalo būti registruotas PVM mokėtoju.

Verslo liudijimo apskaita nėra sudėtinga, tačiau nesibaigia vien su fiksuota pajamų mokesčio įmoka, mokama išsiimant verslo liudijimą. Buhalterinė apskaita pagal verslo liudijimą privalo būti tvarkoma vadovaujantis gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, buhalterinės apskaitos taisyklėmis, laikantis nustatytų laiko terminų. Vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą, privaloma pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą.

Individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdytojas taip pat turi pateikti kasmetinę pajamų deklaraciją, nustatytu laiku sumokėti reikiamo dydžio PSD ir VSD įmokas. Per mokestinį laikotarpį uždirbus daugiau nei 45 tūkst. Eur, šią sumą viršijusi pajamų dalis yra apmokestinama 15% mokesčio tarifu.

Ar galima savarankiškai tvarkyti apskaitą?

Buhalterinė apskaita pagal verslo liudijimą gali būti tvarkoma savarankiškai, vadovaujantis šią sritį reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais bei laikantis galiojančių laiko terminų. Visgi, net ir iš pažiūros nesudėtinga apskaita reikalauja atitinkamų žinių bei laiko, o netinkamai tvarkomi apskaitos dokumentai bei padarytos klaidos turi atitinkamas pasekmės.

Objektyviai įvertinus vykdomos individualios veiklos pagal verslo liudijimą apimtį bei turimas galimybes apskaitą tvarkyti savarankiškai,  siūlome pasinaudoti „Finorder“ teikiamomis verslo apskaitos paslaugomis. Jūsų laukia ne tik aukščiausios kokybės buhalterinės paslaugos, bet ir galimybė šias užsisakyti pigiau.

Kviečiame užpildyti užklausos formą ir sužinoti, kiek kainuotų „Finorder“ teikiamos buhalterijos tvarkymo paslaugos Jūsų konkretaus verslo atveju. Minimalaus paslaugų paketo kaina vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą – vos 49 Eur + PVM.

verslo liudijimo apskaita
verslo liudijimas apskaita
finorder klientų skaičius perkopė 70

Kodėl verta rinktis buhalterines paslaugas teikiančią įmonę vietoje samdomo buhalterio?

Apskaitos įmonių paslaugos, lyginant su samdomu buhalteriu, dažnu atveju yra racionalesnis pasirinkimas. Žinoma, kiekvienu atveju būtina įvertinti įvairius savo veiklos niuansus bei individualius pageidavimus ir tik tada priimti pagrįstą sprendimą.

Nereikia skirti papildomos vietos darbovietėje

Etatiniam buhalteriui būtina įrengti fizinę darbo vietą įmonėje, o, pasirinkus buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, sukti galvos dėl to nereikia. Apskaitos paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu arba, prireikus, klientui patogiu metu susitinkama konsultacijoms.    

Mokamą sumą galima įtraukti į sąnaudas

Samdomam buhalteriui mokėsite už faktiškai išdirbtą laiką, o apskaitos įmonei  – pagal atliktų apskaitos darbų apimtį. Be to, apskaitos įmonei už buhalterijos paslaugas sumokėta suma gali būti įtraukta į sąnaudas, o tai reiškia mažesnę mokestinę naštą.

Nereikia aprūpinti darbo priemonėmis

Kanceliarinės prekės, kompiuteriai, buhalterinės apskaitos programos ir kitos darbo priemonės, be kurių apskaitos tvarkymas nėra įmanomas, reiškia ne tik papildomas išlaidas, bet ir sugaištą laiką šiomis rūpinantis. Pasirinkę apskaitos įmonių teikiamas paslaugas, darbo „virtuvės“ nematysite: džiaugsitės tik galutiniu rezultatu – tvarkinga apskaita.

Dirba ne vienas specialistas, o kvalifikuota komanda

Apskaitos įmonėje dirba ne vienas buhalteris, o kvalifikuota apskaitos specialistų komanda. Klientui tai suteikia garantija, jog įmonės apskaita bus tvarkoma geriausiai šią sritį išmanančio profesionalo, o, susidūrus su sudėtingesnėmis situacijomis, specialistai konsultuosis tarpusavyje.

Įmonė neserga, neima atostogų

Etatiniam buhalteriui susirgus, išėjus atostogų ar dėl kitų priežasčių negalint atlikti funkciją, vadovui tenka rūpintis, kam deleguoti apskaitos darbus, kurių vykdymas susijęs su griežtais laiko terminais. Bendradarbiaujant su apskaitos paslaugas teikiančia įmone, minėtos situacijos papildomų problemų klientams nesukelia ir yra sprendžiamos  viduje, darbus patikint kitiems įmonėje dirbantiems kompetentingiems specialistams.

Atsakys į visus finansinius klausimus

Apskaitos įmonėje dirbantys buhalteriai nuolat kelia savo kvalifikaciją, dirba su įvairiomis įmonėmis, turi galimybę konsultuotis su kolegomis. Lyginant su samdomais buhalteriais, įprastai besispecializuojančiais vienoje srityje, apskaitos įmonių darbuotojai yra kompetentingesni atlikti ne tik eilinius apskaitos darbus, bet ir atsakyti į visus iškylančius finansinius klausimus.

Įmonė turi draudimą

Buhalterio padarytos klaidos apskaitoje ir su tuo susijusi atsakomybė tenka įmonės vadovui. Pasirinkus „Finorder“ teikiamas apskaitos paslaugas, apdraustas civilinės atsakomybės draudimu, visada jausitės saugūs, jog nuostoliai, patirti dėl galimų klaidų buhalterijoje, bus kompensuoti.  

Įmonę pakeisti lengviau negu samdomą darbuotoją

Dėl vienų ar kitų priežasčių kilus nepasitenkinimui apskaitą tvarkančios įmonės darbu, bendradarbiavimą su šia, remiantis pasirašyta buhalterinės paslaugos teikimų sutartimi, nesudėtinga nutraukti. Paaiškėjus, jog sutarties laikotarpiu buhalterija buvo tvarkoma netinkama, apskaitos įmonė privalo ištaisyti padarytas klaidas bei kompensuoti dėl šių patirtas išlaidas. Tuo tarpu samdomo buhalterio atleidimas, ypač tam neturint objektyvių priežasčių, yra kur kas sudėtingesnis procesas, žinoma, susijęs ir su papildomomis išlaidomis įmonei.

Išsiųsti užklausą

Skambinti
Parašyti