Apleistos buhalterijos tvarkymas

Nepriklausomai nuo verslo tipo – svarbu, kad įmonės buhalterinė apskaita būtų tvarkoma nuolatos, žinoma, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, kurie kinta, tad aktyviai domėtis – būtina. Ir nors vieno juridinio asmens teisės aktai apibrėžia, kad būtinas buhalteris arba apskaitos įmonė, o kitoms – ne, tačiau bet kuriuo atveju – verslo savininkas turi pasirūpinti specialistu, kuris bus atsakingas už apskaitos vedimą. 

Apleista buhalterija – tai ne tik įstatymų pažeidimas, tačiau ir savo verslo proceso trikdymas. 

Kada reikalingas apleistos buhalterijos tvarkymas?

Su apleista buhalterija dažniausiai susiduria:

  1. įmonės, kurios ilga laiką apskritai nevedė buhalterinės apskaitos;
  2. įmonės, kuriose buhalterijos darbus atliekantys asmenys išėjo iš darbo nepabaigę funkcijų už kurias buvo atsakingi, taip pat, neparuošę ataskaitų;
  3. įmonėms, kurių buhalterija buvo vedama neatsakingai, klaidingai, ne kruopštaus buhalterio. Liūdna, tačiau dažniausiai tokios problemos pamatomos tik tada, kai neatidžiai dirbęs buhalteris išeina iš darbo ir prireikia finansines ataskaitas pateikti valstybinėms įmonėms;
  4. verslininkai, kurie veiklos pradžioje bandė buhalterinę apskaitą vesti patys. Deja, nesigilinant į smulkmenas paliekama nemažai klaidų, kurias anksčiau ar vėliau būtinai turi sutvarkyti specialistas;
  5. įmonės, kurios egzistuoja, tačiau veikla nėra vykdoma. Norint įmonę likviduoti – būtinai reikia sutvarkyti buhalterinę apskaitą.

Kaip atrodo apleistos buhalterijos tvarkymas?

Už apleistos buhalterijos tvarkymą atsakingi asmenys dirba etapais, kurie apima tiek situacijos įvertinimą, tiek tvarkymo plano sudarymą, galiausiai, darbų atlikimą.

  • DOKUMENTŲ PARUOŠIMAS

Labai svarbu pasirūpinti visais apskaitai reikalingais dokumentais. Jeigu dalies nepavyksta rasti – įmonės savininkas turėtų susisiekti su verslo partneriais bei klientais, kurie galbūt turi kopijas. 

  • SITUACIJOS ĮVERTINIMAS 

Pirmojo susitikimo metu ne tik detaliau susipažįstama su įmonės apskaita, tačiau taip pat ir veikla, kurios buhalterija bus tvarkoma. Aptariama – koks buhalterijos laikotarpis turi būti tvarkomas, kokie yra įmonės poreikiai, galiausiai, kokie veiklos planai, kai dokumentai bus sutvarkyti. Sutariama – ar tvarkoma bus biure, ar per nuotolį.

  • SUTARIAMOS BENDRADARBIAVIMO SĄLYGOS 

Tvarkomos buhalterijos įmonės atstovai ir buhalteriai, kurie atliks darbus, sudaro bendradarbiavimo bei paslaugos teikimo sutartis, kuriose nurodomi svarbiausi niuansai. Aptariama paslaugų kaina, terminai ir t.t. 

  • DARBŲ ATLIKIMAS

Pradedami buhalterijos tvarkymo darbai. Jeigu jie bus vykdomi ne tvarkomos įmonės patalpose – specialistui turi būti pristatomi pagal jo sąrašą pateikti reikalingi dokumentai. Proceso metu buhalteriai nuolat bendradarbiauja su įmone, kurios apskaita tvarkoma, pagal poreikius gali susisiekti su verslo partneriais dėl reikalingų dokumentų kopijų papildymo ir panašiai. Svarbu paminėti, jog profesionalaus buhalterio samdymas padės sumažinti laiko resurus ir darbai bus atlikti žymiai efektyviau.

  •  ATASKAITŲ RENGIMO DARBAI

Baigus tvarkyti buhalteriją – parengiamos ataskaitos, kurios reikalingos valstybinėms institucijoms, taip pat, paruošiamos finansinės ataskaitos Registrų centrui.

  • BENDRADARBIAVIMAS 

Jeigu įmonė pageidauja – aptariami tolimesni bendradarbiavimo planai. Jei verslas nebeplanuoja tęsti veiklos – paruošiami likvidavimui reikalingi dokumentai.

Skambinti
Parašyti